Mikrocerrahi

Mikrocerrahi Diskektomi

Gelişen teknoloji her yerde olduğu gibi ameliyat yöntemlerinde de etkisini gösteriyor. İnsanlar artık eskisi gibi ameliyattan korkmuyor, ağrılarla yaşamaktansa kurtulmanın yollarını arıyor. Biz hekimlerin birinci görevi hastaya zarar vermemektir. Ardından bilimsel dayanağı olan, tüm dünyanın öngördüğü en iyi teknik ve yöntemleri kullanmak suretiyle sağlığına kavuşturmaktır.

Bel Fıtığı Ameliyatı Olmalı mıyım, Ameliyatsız Tedaviyi Denemeli miyim?

Bu söyleyeceklerim bel fıtığı, boyun fıtığı ya da diğer tüm hastalıklar için geçerli. Bel fıtığı ameliyatı olmak ya da ameliyatsız bel fıtığı tedavisi yöntemlerini denemek sadece sizin vereceğiniz bir karar değildir. Bunun kararını doktorunuzla birlikte vermelisiniz. Ameliyat olmak istemiyorum diyerek ameliyattan kaçmak belki de sizi dönülmez bir yola sürükleyebilir ve her şey için geç olabilir. Hastalığınızın evresi, yaşadığınız şikayetler doktorunuz tarafından incelenir ve şartların da uyumluluğu göz önünde bulundurularak gereken karar verilir. Eğer bu karar ameliyat yönündeyse direnmek sadece size zarar verir.

Bel Fıtığı Ameliyatında Mikrocerrahi Diskektomi Yöntemi

Bel ya da boynunuzdaki sorundan ameliyatla kurtulabilirsiniz. Gelişen teknolojiyle birlikte oldukça yüz güldürücü sonuçlar alınıyor. Mikrocerrahi de bunlardan biri. Mikrocerrahi, işin içine mikroskobun girmesiyle detaylı görüntünün elde edildiği için oldukça güvenli ve konforlu bir ameliyat süreci yaşatıyor. Ayrıca küçük kesi yapıldığı için iyileşme süreci de diğer yöntemlere göre daha hızlı oluyor. Mikrocerrahi yöntem bel fıtığı, boyun fıtığı, bel kayması, dar kanal gibi diğer omurga sorunlarında da kullanılabiliyor.

Opr. Dr. Candan Hundemir

Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı

Bunlar da İlginizi Çekebilir